День Незалежності на ЗАКАРПАТТІ! Іршава 4 дні 20.08.21-24.08.21

Маршрут туру: Київ-Житомир-Іршава-Берегове –Виноградів – буйволина ферма в с.Олешник – Хуст – с.Іза – Долина Нарцисів — Ужгород

20.08.2021р. П’ятниця

18.30. Виїзд из мКиїв (ст. метро Житомирська)

20:00 зупинка та посадка пасажирів м. Житомир ( автовокзал, заправка БРСМ)

21.08.2021р. Субота

7.00 Прибуття в м. Іршава. Це невеличке місто у самому серці Закарпаття. Зі всіх сторін воно оточено горами та лісами. Недалечко знаходиться парк-заповідник «зачарований край» з оригінальними кам’яними утвореннями. Тутешні скелі сягають 100 м, формами нагадуючи руїни замків, дерева, тварин. Тут також є кам’яний водоспад, що утворився з потоку застиглої лави, праворуч від нього є печера, де б’є джерело мінеральної води

Поселення в готель ”Іллара “

08.00 Сніданок

Виїзд на екскурсію в Олешник.

Ми поїдемо дивитися на буйволів.  Подружитися та зробити класні фотки з чорними буйволами, продегустувати сир моцареллу та молоко буйволів, Ви зможете на унікальній фермі чорних буйволв в селі Олешник.

На дегустацію Вам запропонують: сир твердий (з молока буйвола), сир плавлений, сир моцарелла (з молока буйвола), сир (з молока буйвола), молоко буйвола, масло з молока буйвола, сир Панир (адегейскій), а також є сир овечий , бринза, вурда (рикотта). Також розкажуть їхню  історію, як живуть, що їдять…

Відправляємося на екскурсію королівським містом Виноградів, яке розкинулось біля підніжжя Чорної гори. Севлюш (ця офіційна назва міста існувала до 1946 року) відомий тим, що першим у краї одержав статус і привілеї королівського міста.  У 1262 році в латинських документах Севлюш згадується як королівське місто. У Виноградові і передмісті збереглося багато історичних пам’ятників, серед яких:

 • Костьол Вознесіння ХІVст., що був центром громадського життя городян, свідком бурхливих історичних подій часів реформації і контрреформації, змін цілих епох.
 • Монастир і костьол францисканців (1516р.) пережив кількаразові руйнування і відновлення.
 • Палац Баронів Перені ХVІІ ст. – родове гніздо місцевого феодала Перені, який одержав від короля в дарунок місто Севлюш за відвагу, виявлену в битвах. В архітектурному ансамблі міста палацу належить особливе місце, оскільки він є одним з найстаріших пам’яток архітектури подібного типу Підкарпатської Руси.
 • Замок «Канків» ХІІІ ст.  В даний час руїни замка на Чорній горі видніються на тлі неба.
 • А також безліч пам’ятників.

Наступна зупинка у селищі Велика Копаня, яке славиться місцевим цілющим джерелом «Чоргів». За місцевими легендами ця вода допомагає народити близнюків. Це і не дивно, адже у воді великій вміст кальцію, магнію, калію та інших корисних мінералів. За дслідженями вчених, ця вода є найчистішою на території України.

На останок ми відвідаємо монастир у с. Джублик.

На світі є місця, перебуваючи у яких здається, ніби розчинився у часі та просторі, відкинувши щоденні турботи на душі одразу легшає. Саме так можна сказати про Джублик. Тут настільки багато позитивної енергетики, що здається, ніби її джерело нескінченне.

27.08.2002 р. в біля джерела під Джубликом об’явилась Матінка Божа двом дівчаткам Оленці та Мар’янці.На сьогодні в урочищі Джублик засновано греко-католицький монастир Собору Пресвятої Богородиці. На цьому місці побудовано літню відпустову Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, два монастирі — чоловічий монастир з каплицею Серця Христового та жіночий з каплицею Пресвятої Родини.

Повернення в готель.

22.08.2021р.Неділя 08.00 Сніданок

Далі подорожуємо до міста Хуст. Колись чортові заманулося вискочити з пекла. Набридло йому там сидіти, чи на сонечку захотів погрітися. Розігнався і пробив головою землю якраз посеред гарної квітучої рівнини. Але чорт — стиляга мав на кінці хвоста китицю, подібну до ослячої, і зачепився тою китицею за землю. Як він не намагався вийняти її, ніяк не вдавалося. Тільки потягне — земля піднімається, а хвіст не йде. Тоді він напружив всі свої сили, рвонув і відірвав хвоста. З болю зарепетував на весь світ: «Йой, хвуст, хвуст, хвуст!» Луна покотилася по долині «хуст-хуст-хуст», і всі довкола почули цей крик. З того часу на місці, де чорт вискочив з пекла, стоїть гора, а саму місцевість люди прозвали Хустом.Місто Хуст розташоване у Мармароській котловині, це мальовничий куточок омитий ріками Тиса, Ріка та Хустець.  Центральна частина міста – чудова, оповита Замковою горою, архітектурними будівлями та красою Карпат. Тут витає дух історії, тут завжди привітні люди.На околиці підноситься вулканічного походження гора, на якій в XI-XII ст. збудовано замок-фортецю (тепер у руїнах). Замок служив для охорони доступу до копальні солі в Солотвині, за Xуст і його замок часто воювали, нападали турки і татари. 1709 Франц Ракоці скликав у місті семигородський сойм. Замок був знищений від бурі і пожежі у 1766 р.

Неподалік від Ізи можна відвідати першу в Україні ферму плямистих оленів.
Численні українські туристи та гості із-за кордону приїжджають сюди аби помилуватися струнконогими красенями. Щоб погодувати ціх милих тварин можна привезти із собою побільше сухариків та хліба – улюблених ласощів тварин. Але ці милі істоти дуже не люблять щоб їх пестили, чіпали за шию чи просто гладили – спрацьовує інстинкт самозбереження, набутий природою. Тому нагородою за ласку може стати добрий копняк передніми ногами. Доглядачі оленів твердять – сила польоту від такого удару – до 15 метрів!

Ще одне цікаве місце — селище ІЗА. Місцеві жителі спеціалізуються на виготовленні сувенірів, меблів з лози. Купити виріб із лози в Ізі можна практично всюди. Люди продають їх просто вздовж дороги, біля своїх хат. Складається враження, що місцеві жителі вміють із лози виплітати усе: тут є хлібниці, тарілки, підставки, вази, абажури, столи, стільці, різноманітні полички, тумбочки і навіть скрині для білизни та шафи. Для дітей народні умільці виплітають ліжечка для ляльок, іграшкові візочки, столики і дитячі стільчики. Але найпопулярнішим товаром є кошики: для пікніка, для фруктів і грибів, до Великодня тощо.

м. Берегове — центр Угорської культури та вина. 

Містечко розташоване біля підніжжя вулканічних гір у долині річки Тиса. Берегове славиться своїми виноробськими традиціями. В околицях міста розвідані термальні й мінеральні води, що сприяють одужанню серцево-судинної системи та лікують хвороби шкіри.

Місто засноване в 1036 році угорським принцем Лампертом і спочатку називалося Лампертхаз. За свою довгу історію воно було декілька разів зруйноване і переходило із рук в руки. Їм володіла Угорщина, Австрія, Чехословаччина, а потім в 1945 року Берегове у складі Закарпатської України увійшло до складу УРСР

Сучасне Берегове (хоча місцеві жителі й далі називають його Берегсас) заслуговує на цілоденну прогулянку. Тут можна оглянути архітектурні й історичні пам’ятки, продегустувати вино та спробувати страви угорської кухні в одному з багатьох ресторанів чи кафе.

Місцеві термальні джерела кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвих вод високої мінералізації. Аналоги зустрічаються на Камчатці, Сахаліні, Ісландії та у Новій Зеландії. Температура води не опускається нижче 36-38 градусів, а мінеральна вода надходить у нього зі свердловини глибиною 1680 м. Ця вода добре впливає на здоров’я людей зі серцево-судинними недугами, варикозом, артритом, остеохондрозом, захворюваннями нервової системи. Допомагає вилікуватися від наслідків травм кісткової тканини, м’язів та сухожиль. Вода білого кольору, непрозора, солона на смак.

Купатися можна у відкритому басейні для олімпійців, або ж відвідати більш сучасний комплекс «Жайворонок».

Дегустація вина в одному із найкращіх винних підвалів поруч із м. Берегове.

Повернення в готель. Вечеря.

24.08.2021р. Понеділок 8.00 Сніданок. Звільнення номерів.

8:30 – Виїзд в м. Ужгород.

Екскурсія по м. Ужгород. Ви познайомитись з історією міста, побачите різні стилі та справжні архітектурні дива, почуєте, хто з видатних постатей проживав чи був в Ужгороді.

Ужгород по праву вважається столицею Закарпаття. Це одне з найкрасивіших міст Європи. Самобутнє місто, що увібрало в себе елементи багатьох культур — угорської, австрійської, чеської, а в останні роки ще й української. В Ужгороді цікавий середньовічний замок, закарпатський музей народної архітектури та побуту, загадкова Горянська ротонда з унікальними фресками XIV століття і величезний пласт міжвоєнної чехословацької архітектури. Місто має багату історію, чудові набережні, кафе із найкращою кавою в Україні, маленькі вулички, які так і ваблять по них пройтися.
Ми покажемо Вам таємничу велич та могутність казкового міста.

Ужгородський замок. Перше, що спадає на думку, то це велична фортеця, яка розташована на Замковій горі. Історія граду оповита легендами та загадками. Вік фортеці сягає майже тисячі років. Замок має величний вигляд. Його перебудовою у 16 столітті займалися італійські майстри, які привнесли ренесансні мотиви в архітектуру палацу. Власники замку постійно змінювалися, але кожен залишив про себе згадку.  Кажуть, що час розквіту замку — це коли ним володіла родина Другетів. В цей час звели палац в XVI столітті, в 1598 році спорудили потужні стіни з кутовими укріпленнями, в 1653 році збільшили товщину стін і поглибили рів. В кінці XVIII століття в замку влаштувалася греко-католицька єпархія, котра відкрила тут духовну семінарію.

В середині XX століття, місце духовенства зайняв краєзнавчий музей. Зараз у фортеці більше 40 приміщень, в найбільшому залі створена внутрішня каплиця, прикрашена розписами XIX століття. А вся експозиція музею розділена на відділи: етнографічний; археологічний; друкарства; релігія і духовна культура; історія замку; художнє та побутове литво.

Замок з привітністю приймає гостей і присвячує в свої таємниці.

Поруч знаходиться ще цікавіше місце — музей народної архітектури та побуту Закарпаття, музей-скансен.

Запрошуємо Вас на до цікавого музею-корчми «Деца у Нотаря». Це дуже незвичний етно-ресторан, в якому можна насолодитися закарпатською кухнею та отримати справжній заряд гумору. Деца в перекладі — стопка, у Нотаря- у нотаріуса. Дослівно — сто грамм у Нотаріуса. Бо цей дім колись був нотаріальною конторою.  Це цілий комплекс з безліччю залів і майданчиків Кожен зал оформлений по-різному і тільки одне об’єднує всі приміщення —  це гумор і сатира Весь дизайн, кожна деталь меню з приколами і сама кухня просякнута фірмовим гумором.

16:00-18:00  За бажанням — Купання в термальних водах «Золота гора».

До послуг гостей п’ять термальних басейнів: один великий відкритий термальний басейн (t ° +29 °), маленький відкритий термальний басейн (t +39 °), відкритий дитячий басейн, великий критий термальний басейн (t ° +26 °) і джакузі (t ° + 34 °). На території є роздягальня, душові, лобі — бар і піцерія. За хімічним складом і температурі вода свердловини відноситься до гарячих кремнієвих гідрокарбонатних натрієвих середньої мінералізації.

18.00 Виїзд додому

Прибуття приблизно о 01.00-02.00 ранку.

Вартість туру (грн./люд.):

 • 2ухм номери – 2550,00 грн./люд.
 • 3ех, 4ехм – 2450,00 грн./люд.

— Дітям знижка — 100грн.

До 10.06.21 — знижка — 100грн

У вартість входить: 

 • Проїзд на комфортабельному автобусі з кондиціонером.
 • Харчування — 3 сніданка, 2 вечері.
 • Проживання в готелі зі зручностями.
 • Супроводжуючий.
 • Страховка.

Додатково оплачуються:  

 • Транспортно-екскурсійні послуги 350 грн/люд.
 • Дегустація на Буйволиній фермі — 120грн
 •  Вхідні квитки на екскурсійні об’єкти.
 •  Берегове  термали – 220 грн./ 2.5 години.
 • Оленяча ферма — 30грн
 • Олешник — дегустація — 100грн, екскурсія — 40грн
 • Замок Ужгород — 50грн

Для гарного відпочинку візьміть з собою теплі речі, зручне взуття, купальні костюми, паспорт та гарний настрій. :)