8 березня на Закарпатті! Іршава, Берегове, Ужгород, Лумшори 05.03.22р

Мартшрут туру: Іршава-Хуст-Олешник-Іза-Берегове-Ужгород-Лумшори

Виїзд: 05.03.22

Субота: 18.30 Виїзд м. Київ ст.м. Житомирська.

20.00 Посадка туристів м. Житомир. Автовокзал (БРСМ)

Неділя: 08.00 Прибуття у м. Іршава. Поселення в готель «Ілара». В готелі є можливість безкоштовно відвідати басейн та сауну. (1 година)

Година вільного часу для сніданку. Зустріч з Екскурсоводом.

Екскурсія в с. Олешник, що біля Виноградова. Тут Ви побачите справжній колорит Виноградівського району.На території села проїжджає Боржавська вузькоколійна залізниця – в народі має назву «Анця Кушницька» – одна з діючих вузькоколійних залізниць в Україні, в межах Іршавського, Берегівського та Виноградівського районів Закарпатської області. Також тут є будівля старого млина, якому понад 100 років. Він не діючий, але будівля дуже гарна.

Родзинкою села є Буйволина ферма. Тут не тільки можна побачити цих прекрасних тварин, можна ще спробувати молоко, сир, сметану, масло.Тут свою домівку отримали півсотні чорних Карпатських буйволів. На фермі за ними доглядають, випасають їх на “чистих” пасовищах, навіть зробили для них басейни. У загоні можна побачити як вони смакують сіном, познайомитись по-ближче, адже кожна буйволиця це – особистість з своїм чи то норовливим, чи то дружнім характером. Це не просто ферма, це місцина де буйволи збільшують свою популяцію.

Неподалік від будиночку буйволів розміщений невеликий переробний цех. Тут з дуже смачного та корисного молока буйволиць, вмілі руки сироварів готують екологічно чисті, натуральні сири, масло, сметану, кефір, йогурти. Буйволи їдять виключно природню натуральну їжу, вирощену на власних полях які не оброблялись жодними хімічними компонентами.

Наступна наша зупинка відбудеться біля цілющого джерела в с. Велика Копаня. Це джерело прославилося тим, що при регулярному вживанні цієї води у вас може народитися двійня.

Екскурсія в м. Хуст. Це мальовничий куточок Закарпаття розташований в долині та омитий річками Тиса, Ріка та Хустець. Він також маю свою надзвичайну історію боротьби за незалежність.Містечко є не надто великим за розмірами, але по-своєму цікаве і не схоже ні на яке інше. У місті є костел, церкви, пам’ятники видатним особам, історичні місця, музей, могили, меморіальні дошки.

Важливою пам’яткою є руїни замку, датовані ще ХІ століттям, які розташовані на окраїні міста.

В римо-католицькому костелі св. Анни зберігається одна з найбільших святинь Сентолтар – святий вівтар – зроблений зі щирого золота в Туреччині і символізує тіло Ісуса Христа. Має вигляд царських воріт.

Ще одне цікаве місце — селище ІЗА. Місцеві жителі спеціалізуються на виготовленні сувенірів, меблів з лози. Купити виріб із лози в Ізі можна практично всюди. Люди продають їх просто вздовж дороги, біля своїх хат. Складається враження, що місцеві жителі вміють із лози виплітати усе: тут є хлібниці, тарілки, підставки, вази, абажури, столи, стільці, різноманітні полички, тумбочки і навіть скрині для білизни та шафи. Для дітей народні умільці виплітають ліжечка для ляльок, іграшкові візочки, столики і дитячі стільчики. Але найпопулярнішим товаром є кошики: для пікніка, для фруктів і грибів, до Великодня тощо.

Неподалік від Ізи можна відвідати першу в Україні ферму плямистих оленів.
Численні українські туристи та гості із-за кордону приїжджають сюди аби помилуватися струнконогими красенями. Щоб погодувати ціх милих тварин можна привезти із собою побільше сухариків та хліба – улюблених ласощів тварин. Але ці милі істоти дуже не люблять щоб їх пестили, чіпали за шию чи просто гладили – спрацьовує інстинкт самозбереження, набутий природою. Тому нагородою за ласку може стати добрий копняк передніми ногами. Доглядачі оленів твердять – сила польоту від такого удару – до 15 метрів!

На останок ми відвідаємо монастир у с. Джублик. На сьогодні в урочищі Джублик засновано греко-католицький монастир Собору Пресвятої Богородиці де відбулося об’явлення Матері Божої маленьким дівчаткам Оленці та Мар’янці у 2002 році, коли вони ходили до джерела набрати воду. До Джублика з’їжджаються тисячі паломників з України і світу.В монастирі зберігається копія чудотворної ікони Матері Божої Єрусалимської.

18.00 Збір групи та відправлення в готель. Вечеря. вільний час.

Понеділок: 8.00 Сніданок Відправлення на екскурсію Венгерське місто Берегове, Термали, Дегустація Вина.

Містечко розташоване біля підніжжя вулканічних гір у долині річки Тиса. Берегове славиться своїми виноробськими традиціями. В околицях міста розвідані термальні й мінеральні води, що сприяють одужанню серцево-судинної системи та лікують хвороби шкіри.

Місто засноване в 1036 році угорським принцем Лампертом і спочатку називалося Лампертхаз.  Трохі пізніше стала використовуватись назва Берегсас, територія сучасного Берегово перебувала у володінні Угорщини і навіть зараз більшу частину населення міста складають угорці. За свою довгу історію воно було декілька разів зруйноване і переходило із рук в руки. Їм володіла Угорщина, Австрія, Чехословаччина, а потім в 1945 року Берегове у складі Закарпатської України увійшло до складу УРСР

Сучасне Берегове (хоча місцеві жителі й далі називають його Берегсас) заслуговує на цілоденну прогулянку. Тут можна оглянути архітектурні й історичні пам’ятки, продегустувати вино та спробувати страви угорської кухні в одному з багатьох ресторанів чи кафе.

Казино «Берег» уже протягом ста років вважають найкрасивішою будівлею в місті. Тут серед розкішного оздоблення раніше влаштовували вечори за участю знаменитих діячів культури і мистецтва. Сьогодні воно більше відоме як «Золотий павич» або «Золота пава». Ресторан є найкращим місцем у країні для знайомства з національними стравами угорської кухні.

Одна з цікавинок примітна скоріше не своєю архітектурою, а історією. Графський двір або резиденція князя Бетлена – найбільш старовинний світський будинок у місті. Раніше тут жив трансільванський князь Бетлен, який свого часу був королем Угорщини. Палац цікавий тому, що сьогодні в ньому розміщено музей Берегівщини, це робить резиденцію досить значною пам’яткою для гостей Берегового.

Місцеві термальні джерела кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвих вод високої мінералізації. Аналоги зустрічаються на Камчатці, Сахаліні, Ісландії та у Новій Зеландії. Температура води не опускається нижче 36-38 градусів, а мінеральна вода надходить у нього зі свердловини глибиною 1680 м. Ця вода добре впливає на здоров’я людей зі серцево-судинними недугами, варикозом, артритом, остеохондрозом, захворюваннями нервової системи. Допомагає вилікуватися від наслідків травм кісткової тканини, м’язів та сухожиль. Вода білого кольору, непрозора, солона на смак.

Купатися можна у відкритому басейні для олімпійців, або ж відвідати більш сучасний комплекс «Жайворонок».

17:30- 19:00 — На завершенні Ми заїдемо на дегустацію вина в один з найкращих винних підвалів Берегова.

Вівторок 9:00 — Сніданок.

Екскурсія по м. Ужгород. Ви познайомитись з історією міста, побачите різні стилі та справжні архітектурні дива, почуєте, хто з видатних постатей проживав чи був в Ужгороді.

Ужгород по праву вважається столицею Закарпаття. Це одне з найкрасивіших міст Європи. Самобутнє місто, що увібрало в себе елементи багатьох культур — угорської, австрійської, чеської, а в останні роки ще й української. В Ужгороді цікавий середньовічний замок, закарпатський музей народної архітектури та побуту, загадкова Горянська ротонда з унікальними фресками XIV століття і величезний пласт міжвоєнної чехословацької архітектури. Місто має багату історію, чудові набережні, кафе із найкращою кавою в Україні, маленькі вулички, які так і ваблять по них пройтися.
Ми покажемо Вам таємничу велич та могутність казкового міста.

Ужгородський замок. Перше, що спадає на думку, то це велична фортеця, яка розташована на Замковій горі. Історія граду оповита легендами та загадками. Вік фортеці сягає майже тисячі років. Замок має величний вигляд. Його перебудовою у 16 столітті займалися італійські майстри, які привнесли ренесансні мотиви в архітектуру палацу. Власники замку постійно змінювалися, але кожен залишив про себе згадку.  Кажуть, що час розквіту замку — це коли ним володіла родина Другетів. В цей час звели палац в XVI столітті, в 1598 році спорудили потужні стіни з кутовими укріпленнями, в 1653 році збільшили товщину стін і поглибили рів. В кінці XVIII століття в замку влаштувалася греко-католицька єпархія, котра відкрила тут духовну семінарію.

В середині XX століття, місце духовенства зайняв краєзнавчий музей. Зараз у фортеці більше 40 приміщень, в найбільшому залі створена внутрішня каплиця, прикрашена розписами XIX століття. А вся експозиція музею розділена на відділи: етнографічний; археологічний; друкарства; релігія і духовна культура; історія замку; художнє та побутове литво.

Замок з привітністю приймає гостей і присвячує в свої таємниці.

Поруч знаходиться ще цікавіше місце — музей народної архітектури та побуту Закарпаття, музей-скансен.

Запрошуємо Вас на обід до цікавого музею-корчми «Деца у Нотаря». Це дуже незвичний етно-ресторан, в якому можна насолодитися закарпатською кухнею та отримати справжній заряд гумору. Деца в перекладі — стопка, у Нотаря- у нотаріуса. Дослівно — сто грамм у Нотаріуса. Бо цей дім колись був нотаріальною конторою.  Це цілий комплекс з безліччю залів і майданчиків Кожен зал оформлений по-різному і тільки одне об’єднує всі приміщення —  це гумор і сатира Весь дизайн, кожна деталь меню з приколами і сама кухня просякнута фірмовим гумором.

15:00 — За бажанням туристів — купання в чанах в с. Лумшори.

Перш за все, село Лумшори славиться купелями в чанах із застосуванням мінеральних вод сірководневого типу. На вигляд ці процедури досить «пекельні»: людина залазить у величезний казан, який підігрівається вогнищем. Але у дощову, похмуру погоду такий відпочинок – надзвичайне задоволення. Слід зазначити, що процедури лікувального купання відомі на Закарпатті ще з XV століття, вони дуже корисні при захворюваннях опорно-рухового апарату, захворюваннях серцево-судинної та нервової систем та при багатьох інших недугах. Серед розмаїття чанів можна знайти навіть найстаріший, датований 1600 роком.

У Лумшорах також можна помилуватися гарними водоспадами та водограями на річці.

Повернення додому.

Середа: 03:00 — 06:00 орієнтовне прибуття в Житомир-Київ.

Вартість туру: Житомир — 2850 грн / з людини

                      —   Київ — 3150 грн / з людини

Дітям до 12 років — знижка 100,00грн

У вартість туру входить:

 • Проїзд комфортабельним автобусом єврокласу по маршруту: Київ-Житомир-Верхні Ворота-Житомир-Київ,
 • проживання, 3 сніданки\2 вечері,
 • медичне страхування,
 • супровід по маршруту.

Додатково сплачується:

 • Екскурсійно-транспортні послуги:350грн
 • Також додатково оплачуються: вхідні квитки, витрати на обіди, сувеніри…
 • Термали Жайворонок — 250грн
 • дегустація та екскурсія на Буйволину ферму — 100грн, (без дегустації — 40грн)
 • Ужгородський замок — 50грн
 • Дегустація Закарпатських вин — 100грн.
 • Лумшори — чани  — 180грн — година
Напившись джерельної води, вдихнувши гірського повітря, обійнявши безкрайнє небо, багато хто розуміє – сюди треба повернутись.

Туристична агенція не несе відповідальності за погоду та технічний стан доріг.

Туристична агенція може змінювати кількість,порядок та час екскурсій, або замінити на рівноцінні.

Туристи в стані алкогольного сп’яніння, які поводяться неадекватно та заважають іншим туристам, можуть бути висадженні з автобуса, без повернення коштів.