Львів 2 дні — Золота Підкова, «Залізне вино», Олеський Замок, Дубенський Замок, Форт Тараканів.

Запрошуємо Вас на екскурсію до  найкращого та найромантичнішого міста в Україні — до Львову. Подаруйте собі та своїм близьким — мрію, посмішки та гарні враження.

1 день 02.30 —  Збір та посадка туристів м. Житомир, пл Перемоги.

03.00 — відправлення до м. Львова.

2 день 8.00 — Прибуття  у м. Львів.

8.00-9.00  Сніданок в Пузатій Хаті. Зустріч з екскурсоводом, пішохідна екскурсія містом. Вільний час у Львові.

Оглядова екскурсія  по середньовічному місту «Про що мовчать леви?». Ви відчуєте себе гостем короля Галичини Данила Галицького, увійшовши в гостинно відчинену для Вас міську браму.

Перед Вами постануть:

 • Бернардинський собор і монастир,
 • єврейський квартал і руїни синагоги «Золота роза»,
 • ансамбль Успенської церкви,
 • Королівський та міський арсенал,
 • Домініканський собор,
 • вірменський квартал, де знаходиться Вірменський собор ХІV століття і культурний центр «Дзиґа».

А далі — серце Львова — площа Ринок і Львівська Ратуша,

 • Римо-католицький собор,
 • Каплиця Боїмів (для бажаючих вхід в середину — 10 грн),
 • Костел єзуїтів.

Крім того, на Вас чекає

 • відвідування італійського дворика і музею «Королівські кімнати» (вх. Квиток 20 грн),
 • палацу Бандінеллі і Чорного будинку,
 • а також аптека-музей «Під чорним орлом», в підземеллях якої можна відчути себе алхіміком і придбати фірмову ліки — «Залізне вино» (вхід — 10 грн).
 • «Копальня кави» де готують найсмачнішу каву.

        

14.00 Поселення в готель Палада. Номера зі зручностями.

Готель Палада

 

Година відпочинку, відправлення в центр міста.

Вільний час у Львові.

21.00 повернення в готель.

2 день 9.00 Сніданок.  Виїзд на екскурсію «Золота Підкова». Олеський Замок, Дубенський Замок, Форт Тараканів.

      

На високому пагорбі, схили якого піднімаються над заболоченими луками річки Ліберція, самотньо височіє могутня твердиня — Олеський замок. Старовинний замок був збудований на початку 14 століття.
Олеський замок знаходився на кордоні між Польщею та Литвою і за володіння ним постійно вели боротьбу то поляки, то українці, то литовці. Протягом багатьох років фортеця відігравала важливу оборонну роль.

Олеський замок наповнений таємницями та цікавими легендами. Дехто вірить, що в замку є привиди. За однією версією, тут живе дух чеського монаха Яна Каспера. Колись під час служби в День святого Антонія, Каспер на очах у тисячі прочан стрибнув у колодязь. Такі свідчення зафіксовані у літописі замку. І сьогодні душа його блукає коридорами і не може знайти вічного спокою. Кажуть, вночі можна також побачити дві тіні. Це душі закоханих, що йдуть на відлуння голосів, але ніяк не можуть зустрітися одна з одною.

Але найвідомішим цей замок робить те, що тут був народжений могутній польський король Ян III Собеський. Існує дивна легенда про його народження. Майбутній король з’явився на світ під час страшної грози та нападу татарів на замок. Коли бабка-повитуха поклала дитину на чорний мармурований стіл, несподівано вдарив сильний грім – тріснув стіл, а бабка оглухла.

На сьогодні замок є музеєм. Кожен зал це своєрідний музейний експонат. Вражає інтер’єр – шпалери, меблі, стіни, підлога, світильники – все характерне для 16-18 століть. Привертають увагу безворсові настінні килими із вовняних, шовкових ниток – так звані гобелени. Цікавий за своїм сюжетом гобелен, на якому зображені картини з поеми Гомера «Одіссея». У музеї ви побачите також старовинні іконостаси, колекцію ікон 15-18 століть, величну картину Мартіна Альтомонте «Битва під Віднем», що була виконана на замовлення короля Яна III Собеського.
Протягом багатьох років тут знімали кіно Росія, Україна та Польща.


14.00 Екскурсія в Дубенському замку. Дубно, мабуть, найзнаменитіше село в Рівненській області на Україні. Сюди неодноразово приїжджали польські королі та російські імператори, українські гетьмани і австрійські цісарі. Багато століть жодна велике подія на території Східної Європи не обходило стороною замок в Дубно.

        

Свого часу Дубенський замок був одним із найбагатших у Європі.

Колись він ховав у своїх неприступних стінах та потаємних підвалах величезні скарби. Родинні надбання князів Острозьких, що передавалися у спадок та дарувалися після укладання шлюбів. За легендою, частина цих скарбів і досі знаходиться у таємних підвалах замку.

Упродовж кількох століть ця твердиня над рікою Іквою жодного разу не була взята приступом чи штурмом.

Колись племінниця князя Острозького, засновника фортеці, відома своєю безстрашністю і влучною стрільбою, відзначилася в день власного весілля. Дубно обложили татари. Чи не піддавшись загальній паніці, Беата піднялася на вежу замку і влучним гарматним пострілом спалила ханський намет. Втративши вождя, татари відступили, прозвавши Беату відьмою. Сьогодні її портрет висить в Острозькому музеї.

Середньовічний архітектурний комплекс князів Острозьких, Заславських, Сангушків та Любомирських належить до укріплень бастіонного типу.Глибокий рів, дерев’яний міст, невисокий корпус в’їзних воріт. Дві кам’яні башточки на виступаючих кінцях бастіонів виглядають витонченою прикрасою. Хоча для жителів Дубно війна була буденною справою — тільки в XVII столітті місто витримав сто облог. Важливу роль зіграло розташування замку: в низині, де болота робили неможливим штурм не гірше скель. Важку артилерію було просто неможливо доставити до стін замку, а легкі гармати не могли зруйнувати товсті стіни фортеці.

Двір замку невеликий — триста на сто метрів. Тут розташовані три двоповерхові корпуси і палаци князів Острозьких і Любомирських. Гарнізон фортеці — триста піших і триста кінних захисників — розташовувався в підземних казематах. Слизькі кам’яні сходи круто спускаються вниз до довгих коридорах з низькими стелями. Денне світло ледь потрапляє сюди крізь вузькі бійниці. Це справжній лабіринт з декількох ярусів, що з’єднує фортецю з містом, костелом та синагогою.

Протягом свого існування замок неодноразово перебудовувався й укріплювався, а під його мурами були прокладені широкі кам’яні підземні ходи, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном, тут зберігалися запаси води і провізії для оборонців під час облоги. Невеличкий відсоток цих підземних тунелів можна побачити й сьогодні.

Нині Дубенський замок є окрасою краю та одним із семи чудес замків України.

Експозиції замку:

 • «Карбована історія» — монети та скарби із різних куточків світу та різних епох.
 • «Історія тортур та покарань» На виставці представлені 9 знарядь для страти та допитування різних періодів. Зокрема, тут є диба, гільйотина, паля, ганебний стовп, станок для розтягування тіла, станок для заливання водою, крісло Мойсея, знаряддя для підвішування на гак та знаряддя для колесування.
 • «Каземати» Експозиція відображає розміщення складів боєприпасів, продовольства і озброєння в казематах Дубенського замку.
  У лівому крилі каземату можна побачити запаси провізії: муляжі великих шматків сала, риби, сиру, хліба і т. п.
  Ємкості для сипучих продуктів та рідин. У правому крилі – запаси стрілецького начиння, холодної та вогнепальної зброї : гармати, алебарди, мечі, бочки з порохом, селітрою та сіркою.
  У центральному склепінні каземату туристів зустрічає військо фортечного гарнізону.
 • «Щит і меч землі Дубенської» колекції зброї, амуніції, предметів військового та цивільного побуту, художні полотна військової тематики.

Королівство кривих дзеркал —  У галереї представлені 16 кривих дзеркал. У них, як і в «казкових» дзеркалах можна побачити себе з іншого боку, що іноді буває навіть дуже весело і корисно. Різні види викривлень допоможуть подивитися інакше на своє таке знайоме відображення. Величезні голови і довгі шиї, маленькі голови і довжелезні тіла, косі очі та кривий ніс…

Та ще багато іншого та цікавого Ви побачите.

16.30 Форт Тараканів.  Огляд руїн Тараканівського Форту.

Кількість фортифікаційних споруд на Західній Україні вражає уяву … Але крім тих фортець і замків, які на слуху, є і такі, про яких мало хто чув. Одним з них є Тараканівський, або Дубенський, форт. Місце унікальне тим, що на поверхні видно лише мала частина всієї споруди, що складається з кілометрів підземних ходів і галерей. Під землею знаходяться чотири поверхи, в той час як на поверхні висота форту не перевищує двох. По периметру форт оточений ровом довжиною 230 метрів, з якого можна потрапити в підземні переходи, а в околицях є входи в тунелі.

Зараз околиці форту нагадують сюжет апокаліптичного фільму. Це місце недарма вважається одним із найзагадковіших та найстрашніших в Україні. Жителі намагаються обходити цю місцину стороною – ходять чутки про те, що в Тараканівському форті водяться привиди та нечиста сила. Тут загинуло безліч людей, душі яких досі не можуть знайти спокій.

Форт був закладений в XIX столітті Російським царем і повинен був стати частиною ланцюга захисних споруд, але планам не судилося збутися, а форт так і залишився не затребуваним. Тепер він повільно руйнується і стає все більш і більш таємничим місцем, що приховує в своїх надрах чимало секретів.

Деякі факти:

 • На території Тараканівського форту до нашого часу збереглися діючі пастки, в які можна потрапити з необережності. Це глибокі ями, обвали та замасковані глибокі колодці. Саме тому пересуватися по цій території варто лише з екскурсоводом.
 • Ходять чутки, що в підземеллях німці проводили експерименти над людьми, в ході яких ті безслідно зникали.
 • Нерідко можна зустріти мертвих тварин в покинутих арках споруди.
 • Місцеві Жителі стверджують, що в глибокому колодязі Тараканівського форту загинула не одна людина. Щось їх туди заманює.
 • Дослідники невідомого прибувають сюди, щоб знайти загадкову кімнату, в якій є генератор часу.

 

18.00 — виїзд додому.

Повернення приблизно о 21,00 в  Житомир.

Вартість туру: 1450грн

Знижка на 3-ех, 4-ех місний номер — 100грн з людини.

Знижка 50грн при бронюванні туру за 10 днів до виїзду.

У вартість входить:

 • проїзд автобусом євро-класу по маршруту Житомир-Львів;
 • проживання в готелі з усіма зручностями;
 • послуги керівника групи;
 • страховий поліс.

Додатково сплачується:

 • послуги екскурсовода 250грн за два дні;
 • вхідні квитки в музеї та екскурсійні об’єкти, харчування;

Фірма залишає за собою право змінювати кількість, порядок і час екскурсій, або змінювати їх на рівноцінні. Фірма не несе відповідальності за можливі затримки на дорогах та погодні умови!

Для Вашого комфорту рекомендуємо взяти з собою теплі речі, документи і гарний настрій!